rurka PCV - hermetyczna konstrukcja (podczas prac)

katowicecentrum
Site Admin
Posty: 69
https://www.homebook.pl/profil/1295630/meble-kuchenne-warszawa/
Rejestracja: 06 lutego 2022, 21:45
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

rurka PCV - hermetyczna konstrukcja (podczas prac)

Post autor: katowicecentrum »

Witajcie, przymierzam się do zamknięcia LoRy wraz z anteną J-Pole o której mowa tutaj /forum/viewtopic.php?f=13&t=6 w poście drugim od góry. Całość chciałbym zamknąć w rurce PCV, ale okazuje się, że mimo dużej średnicy rurki i kątowego przewodu antenowego - to się nie uda. Do płytki urządzenia fabrycznie jest zalutowane gniazdo kątowe 90* RP SMA Female . Użyłem więc przewodu z zaprawioną końcówką 90* SMA Male. Niestety wszystko jest zbyt szerokie, aby wejść do rurki, mimo że rurka ma spore wymiary 46mm śr. zew. oraz 42mm śr wew.
Obrazek
No cóż... większej rurki nie ma sensu stosować, bo już przy powyższej całość wygląda jak by nie wiadomo jaka technologia została tam ukryta. Pomyślałem o zamówieniu gniazda antenowego i wymianie tego oryginalnie zalutowanego na płytce LoRa.
Obrazek
https://abc-rc.pl/product-pol-7596-Wtyk ... wania.html
Chciałem zalutować takie, ale w sumie to też bez sensu. Wystarczyłoby rozlutować oryginale gniazdo i obrócić je 90* w którąś ze stron. Jednak w takich płytkach zawsze jest problem z rozlutowaniem tak mocno osadzonych elementów.
Obrazek
Próbowałem lutownicą transformatorową 100 [W]. Dodałem dużo własnej cyny i grzałem. Gniazdo przymocowałem do imadła. Efekt był żaden, zwłaszcza że ciepło było oddawane z gniazda do imadła.

Jeszcze będę próbował hotair'em - dam znać.
katowicecentrum
Site Admin
Posty: 69
Rejestracja: 06 lutego 2022, 21:45
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: rurka PCV - hermetyczna konstrukcja (podczas prac)

Post autor: katowicecentrum »

W związku z powyższymi trudnościami porzuciłem próby hermetycznego zamknięcia całości w rurce PCV i zrobiłem jak na razie coś takiego: https://www.youtube.com/watch?v=y2I_ySYqs84
Obrazek
Poniżej link do testu, jaki przeprowadziłem na powyższej konstrukcji:
/forum/viewtopic.php?f=10&t=25&p=36
ODPOWIEDZ